Power jóga není jóga

Ukázka cvičení

Power jóga je styl cvičení. S klasickou jógou má mnoho společného, ale zároveň zde existují obrovské rozdíly. Záleží, co hledáte. Power jóga Vás dokáže přivést ke zdraví a harmonii těla, ducha i mysli. Pokud začnete cvičit kvůli zlepšení kondice, zdokonalení těla, potlačení bolesti zad a navrácení flexibility, první změny, které v krátkém čase uvidíte a pocítíte, se budou týkat právě Vašeho těla.  

Toto video pochází z Puly (léto 2008)
Z power jógy jako stylu cvičení se však může stát Váš životní styl. V této fázi pocítíte změny, které se budou odehrávat hlavně uvnitř Vaší mysli. Začnete myslet pozitivně, zlepší se Vám koncentrace a hlavně se naučíte vypnout a relaxovat. Kombinace pravidelného tělesného cvičení a rozvíjení volnosti myšlenek spojené s psychickým odpočinkem otevírají třetí fázi, ve které dochází k psychosomatickému propojení vlivů power jógy. Začnete vypadat mladší, protože se skutečně zpomalí stárnutí Vaší mysli i Vašeho těla. 

Power jóga je tedy cestou, po které můžete dojít hodně daleko. Od klasické jógy si vypůjčila jednotlivé pozice - tzv. ásany, které se střídají plynule za sebou v dynamickém tempu. Celé tělo je souměrně posilováno, zatěžováno, protahováno a uvolňováno díky unikátní kombinaci fyzioterapeutických a strečinkových metod. Souměrnost spočívá v paralelním posílení jednoho svalu a protažení druhého svalu. Power znamená síla - proto si nemyslete, že se při cvičení nezapotíte. Zapotíte a pořádně. Zde je důležité, dodržovat pravidlo: dýchat, dýchat, dýchat, nedělat nic přes bolest, ale zároveň se nešetřit. Při pravidelném cvičení dvakrát až třikrát týdně zpozorujete viditelné změny na Vašem těle a začínající změny ve Vaší mysli nejen Vy, ale i Vaše okolí. 
Ještě jednou zdůrazňuji, že power jóga není jóga, ale cvičební styl, který Vám umožní poznat sama sebe. Co to znamená Vám nemohu předat, ani popsat, tuto změnu si musíte prožít sami. Z mé zkušenosti Vám jen mohu povědět, že ze začátku je nutná jistá dávka pevné vůle a pravidlenost. Power jóga je však návyková, po pár cvičeních Vám začne chybět. Začnete se cítit líp, fit, plní síly a lehkosti. Zmizí psychická i fyzická únava. Budete v pohodě a v klidu a přitom budete mít vytrénované a štíhlé tělo. A to bude teprve začátek.
Comments