Pozdrav z Indie (Arambol, Goa 2012)


Plánujete jet do Indie a chcete svůj výlet spojit s cvičením nejrůznějších druhů jógy? Navštivte některou  pláž v Goa. Tak jsem to udělala já. Možná vás pár fotek a videí z mé cesty navnadí. 


Arambol
Arambol je nejsevernější pláž v Goa. Kousek ráje na zemi. A místo, kde jsem strávila pár dní. Pláž je typická svým bílým pískem a také tím, že ještě stále nepatří mezi nejvyhledávanější místa v Goa. Má to své klady i zápory, ale pokud hledáte místo, kde není relativně ještě tolik turistů, pak je to právě Arambol.  
    


 Arambol vybízí nejen ke koupání, ale také k procházkám, a k posedávání u kávy. Na svých toulkách jsem nezřídka narazila na posvátnou krávu. Až se s nimi setkáte, žádný strach, patří ke zdejšímu koloritu a rychle si zvyknete na jejich přítomnost. 

 

A určitě si zajděte na kafčo do Full Moon Café - malé kavárny na pláži.  Full Moon café asi zklame všechny milovníky kávy. Podávají zde akorát rozpustné Nescafé. Nicméně kavárna není  vyhlášená pro svou kávu, ale proto, že se zde každý večer scházejí zdejší hippies, turisté, bubeníci, tanečníci, jógíni a mnoho dalších, aby se bubnováním a tancem rozloučili se sluncem a přivítali měsíc. Neskutečný zážitek. Zaručeně si budete podupávat do rytmu. 

 Pokud si ráno přivstanete a zajdete si na pláž, zaručeně narazíte na lidi, kteří doslova a do písmene zdraví slunce. Jógínů a nejrůznějších jógínských škol je v Arambolu celá řada. Já jsem si zašla hodinu Hatha jogy s učitelem jménem Mahi. 
Musím přiznat, že mě hnala hlavně zvědavost a nutkání mít "autentický" zážitek lekce s cvičitelem jógy v Indii. Za skoro dvou hodinovou lekci jsem zaplatila asi 80 korun, cvičili jsem na střeše restaurace, s výhledem na moře, která sloužila jako studio. Po hodině jsem si od Mahiho vyžádala leták, takže jestli jste zvědaví, klikněte zde.
 
Druhý den jsem neodolala a vydala se ráno na pláž, abych se trochu protáhla. Příjemných 25 stupňů, vycházející slunce, chladivý písek, šumění moře, příjemný slaný mořský vzduch a skoro liduprázdná pláž. Co víc jsem si mohla přát. 
     

 K té příležitosti jsem si na Arambolské tržnici koupila power jogové kalhoty, střih, kterému zde říkají "alibaba". Nakonec nezůstalo u jedněch. Více se dočtete zde. Připravila jsem pro vás několik tipů jak se stylově a zároveň prakticky obléct na hodiny (power)jógy. Namaste. 


Comments