Seriál - pozdrav slunci krok za krokem

Súrja namáskár - pozdrav slunci krok za krokem 1. 


Indové tvrdí, že súrja namáskár je jedna z nejstarších rozcviček. Pozdrav slunci je série na sebe plynule navazujících ásan. Název "pozdrav slunce" vychází z hinduistické tradice vítání nového dne (slunce). Pozice se střídají v dynamickém tempu, podle vašeho nádechu a výdechu. Jógíni věděli, že jim pozdrav slunci dodá energii, posílí a zároveň protáhne ztuhlé tělo, zahřeje organismus, pročistí trávicí ústrojík a zaktivuje nervová centra. Dnešní lékaři by k blahodárným účinkům pozdravu slunce přidali také odbourávání psychických a fyzických bloků v páteři (psychosomatické choroby) a odbourávání psychických bloků (zlepšení nálady, psychická úleva).
Systém řazení cviků je dokonalý - po zvládnutí jednotlivých pozic a zapamatování si jejich sledu máte pocit, že pozdrav slunci je jeden dlouhý pohyb (jedno dlouhé protažení a posílení) v souladu s vaším dechem. Pokud cvičení provádíte ráno, postavte se k oknu, čelem k slunci a začněte dýchat. Udržujte dech hluboký a klidný a to po celou dobu cvičení. Platí základní pravidlo - hluboký nádech , 2X tak delší výdech. Dech nezadržujte. Nikam nespěchejte, cílem cvičení je protáhnout tělo. Zopakujte celý cyklus 5 - 10x, cvičte zhruba 5 - 10 minut.

Pro ty z vás, kteří se chcete inspirovat různými variantami pozdravu slunce (ano, je jich několik) mám tipo na následující web odkazy. Najdete zde video ze zahraničních lekcí power jógy

Video YouTube


nebo také: 

http://www.fitmoves.com/Video/SunSalutation.htm

(jen klikněte myší na okénko videa, spustí se tím nahrávka).

http://www.myyogaonline.com/samplevideo.html
na této stránce máte také podrobný komentář (v angličtině)

Přeji krásné cvičení. 

Podřízené stránky (2): Hluboký předklon Pozice hory
Comments