Hluboký předklon

Hluboký předklon nevyžaduje natažené nohy. Cílem této pozice je dokonalé vyvěšení v kyčlích, bez ohledu na to, zda při tom dokážete nohy natáhnout. 


 Na této fotografii si všimněte špatného provedení hlubokého předklonu. Jsem sice přitažená ke kolenům, ale tento pohyb nevychází z kyčlí. Pánev mám stále posunutou dozadu a nevytahuji kostrč vzhůru. Jsem přitažená díky zapojení paží a mezi-lopatkových svalů. Zapojuji špatné svaly - v důsledku toho mírně kulatím záda, mezi břichem a  stehny je mezera a páteř se neprotahuje. 
Jedná se o velmi časté chybné provedení. 
Znamená to, že v zádech a v kolenou je velké napětí a ta jsou zranitelnější než kyčle a stehna. Předklon nevyžaduje napjaté nohy, ale je dobré, když se do této fáze časem dopracujete. Než se tak stane, pracujte na pohybu kyčlí směrem ke stehnům. 
Zde je ukázka, jak mají správně pracovat záda. 
Všimněte si polohy pánve  a kyčlí. Vytáhnete pánev nahoru a protáhněte páteř. Zkuste přes dlouhý výdech se stále protaženou páteří, kterou nekulatíte, přitáhnout břicho ke stehnům a hrudník ke kolenou -  "secvaknout" se jako nůžky. Mít čelo u kolen ruce na zemi, ale kulatá záda a mezeru břichem a stehny je špatné provedení. 
Hluboký předklon, správné provedení. 
Nemusíte se držet za kotníky a  ani nohy nemusí být propnuté. Naučte se přenést váhu těla a společně s tím i  vaši pozornost na kyčle, nikoli na zadní stranu kolen. Při vytahování hýždí nahoru uvolněte hlavu. 
Všimněte si páteře. Nekulatí se, ale protahuje a přitahuje. Ne díky silou v pažích, ale silou v břiše a práci s kyčlema. Pohyb vychází z kyčlí!!!

Správného provedení dosáhnete pravidelným cvičením.
Comments